Aktualności, spotkania, imprezy

 

05 Maj 2017

W dniach 29 kwietnia (sobota) - 3 maja (środa) br. nad jeziorem Miedwie w miejscowości Wierzbno odbył się obóz szkoleniowo - integracyjny. Do dyspozycji były: katamaran, laser, kajaki oraz inne wodne atrakcje. Sprzęt był udostępniany bezpłatnie. Dziękujemy za liczne przybycie i wspaniale spędzony czas!

Szersza relacja na stronie Gazety Lubuskiej pod linkiem -> tutaj

Przypominamy, że już jutro tj. 6 maja o godzinie 9 spotykamy sie w naszej przystani na akcji Sprzątanie Świata. Na godzinę 13 zaplanowane jest ognisko i poczęstunek.

 

22 Luty 2017

Zapraszamy wszystkich Członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych na Walne Zgromadzenie Członków, które rozpocznie się dnia 19 marca 2017 r. (niedziela) o godzinie 18:00 w siedzibie KKSW na przystani Miejskiej. Będzie to zebranie sprawozdawczo - wyborcze. Głównymi tematami będą: wybór Zarządu, wybór Komisji Rewizyjnej, uchwalenie sprawozdań (merytoryczne, finansowe, działalności Komisji Rewizyjnej) oraz omówienie strategii działania na 2017 rok.
Serdecznie zapraszamy.

29 Wrzesień 2016

Zapraszamy do przeczytania relacji z Maratonu Kajakowego 2016.

Link

1 Wrzesień 2016

splyw

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza do udziału w Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym, który odbędzie się 17 września br. Wyścig kajakowy na rzece Warcie na odcinku Świerkocin - Kostrzyn nad Odrą (26km). Impreza wspierana jest przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą oraz Urząd Miasta Kostrzyna nad Odrą. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki oraz biesiada. Szczegóły imprezy znajdują się w regulaminie poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Fromularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

29 Sierpień 2016

Warsztaty szkutnicze 2016 - budowa łodzi.

25 Sierpień 2016

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych w lipcu zorganizował nietypowe przedsięwzięcie. Grupa członków klubu postanowiła zwrócić uwagę na walory turystyczne i znaczenie rzeki Warty w żegludze śródlądowej. Zaplanowano skonstruowanie tratwy, która miałby pokonać rzekę od jej 263 kilometra w Puszczykowie aż do Kostrzyna. Pracę nad projektem ruszyły wczesną wiosną.

Zapraszamy do przeczytania relacji

 

1 Sierpień

splyw

Już 13 sierpnia wspaniała wyprawa kajakowa z KKSW! Nie może Was tam zabraknąć!

Regulamin

 

20 Luty 2016

Zapraszamy członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych na Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się dnia 13 marca 2016 r. o godz. 17:00 w siedzibie KKSW na przystani MOSiR ul. Sikorskiego 1 w Kostrzynie nad Odrą. Tematami spotkania będą m.in. obowiązkowe zatwierdzenia sprawozdań oraz omówienie planu działalności KKSW na rok 2016.

 

4 Styczeń 2016

splyw

Już w najbliższą niedzielę kolejny FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Zapraszamy do licytacji, gdzie będzie można zakupić Voucher ufundowany przez nasze stowarzyszenie!

Zobacz szczegóły

 

23 Wrzesień 2015

Zapraszamy do przeczytania relacji z Maratonu Kajakowego 2015.

Link

 

1 Wrzesień 2015

splyw

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza do udziału w Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym, który odbędzie się 20 września br. Wyścig kajakowy na rzece Warcie na odcinku Świerkocin - Kostrzyn nad Odrą (26km). Impreza wspierana jest przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą oraz Urząd Miasta Kostrzyna nad Odrą. Dla wszystkich uczestników przewidziane są upominki oraz biesiada. Szczegóły imprezy znajdują się w regulaminie poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Fromularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

8 Sierpień 2015

Z uwagi na niski stan wody rzeki Warta, tym samym brak możliwości zabezpieczenia uczestników imprezy, Kostrzyński Maraton Kajakowy odbędzie się w innym terminie, to jest 20 września br. Za zmianę daty wydarzenia przepraszamy, spowodowane jest to z przyczyn od nas niezależnych.

 

8 Lipiec 2015

splyw

12 Czerwiec 2015

splyw

 

Fromularz zgłoszeniowy

Regulamin

 

20 Maj 2015

DzienDziecka

31 maja (niedziela) od 11:00 na stawiku przy KCK zapraszamy na bezpłatnie pływanie kajakami. Dla dzieci będą upominki z okazji ich święta. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

 

19 Maj 2015

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja br odbyła się wyprawa kajakowa zorganizowana przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych na rzece Warta od miejscowości Puszczykowo do Kostrzyna nad Odrą, trasa spływu wynosiła 260 km. Zapraszamy do przeczytania relacji.

Wyprawa Puszczykowo - Kostrzyn nad Odrą 2015

 

18 Maj 2015

Zarząd Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych dziękuje firmie ICT POLAND Sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą za udzielone wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych dla dzieci. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do organizacji imprez turystycznych w celu promocji turystyki wodnej w Kostrzynie nad Odrą i okolicach.

 

12 Maj 2015

9 maja odbyła się II edycja Speedway Łoter ­turnieju organizowanego przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją w linku poniżej

Speedway Water 2015

 

7 Maj 2015

Zarząd Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych serdecznie dziękuje firmie BAC sp. z o.o. z Kostrzyna nad Odrą za udzielone wsparcie finansowe, które zostało przeznaczone na zakup łodzi żaglowej typu LASER. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany do organizacji imprez turystycznych oraz promocji turystyki wodnej w Kostrzynie nad Odrą i okolicach.

 

25 Kwiecień 2015

speedway

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza na zawody Speedway Łoter, które rozpoczną się 9 maja 2015 r. o godz. 15:00 na stawiku przy amfiteatrze w Kostrzynie nad Odrą. Dzień wcześniej oraz w dniu imprezy będzie możliwość popływania kajakami. Zawody w całości potraktowane są jako zabawa, mają na celu promocję turystyki kajakowej jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Cała impreza będzie zabezpieczona przez ratowników WOPR. Osoby chętne do wzięcia udziału w zawodach serdecznie zapraszamy, kontakt tel. 503980587, email:klub@kksw.org. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin znajdują się w załącznikach poniżej. Impreza dofinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą oraz wspierana przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą.

Fromularz zgłoszeniowy

Regulamin zawodów

Program zawodów

 

19 Kwiecień 2015

Sezon kajakowy 2015 oficjalnie wystartował!

Na początku sezonu kajakowego, Kostrzyński Klub Sportów Wodnych tradycyjnie sprząta jeden odcinek kajakowy na wybranej pobliskiej rzece. W tym roku sprzątanie odbyło się 19 kwietnia na odcinku rzeki Postomi między Lemierzycami a Słońskiem. W niedzielę o 9 rano, gdy inni jeszcze spali, ochotnicy rozpoczęli niezwykle pożyteczną akcję, oczyszczania wody ze śmieci pozostawionych głównie przez wędkarzy lub innych osób, chcących pozbyć się zbędnych rzeczy w niechlujny i nielegalny sposób. Wbrew pozorom rzeka nie była głównie zanieczyszczona przez szklane czy plastikowe butelki, słoiki, plastikowe reklamówki lub opakowania po słonych przekąskach. Ku zdziwieniu uczestników spływu, w wodzie znajdowały się opony, dętki, plastikowa skrzynka, fotelik samochodowy, stół oraz niezliczone ilości styropianu, który mógłby starczyć na ocieplenie sporej wielkość domu. Te wszystkie rzeczy uniemożliwiały pełne rozkoszowanie się pięknem Postomii. Gdy około godziny 14 do mety dobił ostatni kajak, można było skrupulatnie policzyć zebrane "łupy". Efekt był porażający i przekroczył nawet najśmielsze oczekiwania. Na tak krótkim odcinku zebraliśmy ok. 20 worów śmieci! Koniec spływu został zwieńczony ogniskiem, przy którym kajakarze mogli zregenerować siły i wymienić się wrażeniami ze spływu. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Kostrzyna i okolic, lecz również wśród lokalnych mediów. W Telewizji TVP w niedzielnym wydaniu informacji o 18.30 można było obejrzeć relację ze spływu. Chcielibyśmy gorąco podziękować ochotnikom za udział w akcji oraz zaprosić wszystkich zainteresowanych na przyszłoroczne sprzątanie rzek! Sprzątanie świata odbyło się m.in. dzięki dofinansowaniu ze strony Miasta Kostrzyn oraz serdeczności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który na czas imprezy udostępnił część kajaków. Organizatorzy dziękują za wsparcie.

 

16 Kwiecień 2015

Sezon kajakowy 2015 nieoficjalnie rozpoczęty!

Pogoda dopisała, nie mogliśmy sobie odmówić kilkugodzinnego wypadu po pracy, by odpocząć od codziennych zmartwień. Kostrzyńska pętla Warta - Kanałek - Stara Warta jest bardzo urokliwa i polecamy ją każdemu. Wiosenny zachód słońca z kajaka zapiera dech w piersiach.

28 Marzec 2015

ziemia

Światowy Dzień Ziemi w Polsce obchodzony 22 kwietnia, to akcja prowadzona corocznie, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Na obchody składa się wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Kostrzyński Klub Sportów Wodnych przy współpracy z MOSiR w Kostrzynie nad Odrą oraz Biurem Turystyki Przyrodniczej Dudek, wezmą udział w tej istotnej dla nas wszystkich akcji. Spływ kajakowy w ramach Sprzątania Świata jest dofinansowany przez Urząd Miasta Kostrzyna nad Odrą. Zadanie polegało będzie na zbieraniu odpadów z rzeki Postomi, na odcinku od Lemierzyc do Słońska. Impreza rozpocznie się 19 kwietnia 2015 r. (niedziela) o godz. 9:00, będzie zakończona ogniskiem. Osoby chętne do wzięcia udziału w tej ważnej dla naszego środowiska akcji, jednocześnie chętne miło spędzić czas w kajaku, serdecznie zapraszamy. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń na podstawie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.kksw.org. Kontakt tel.: 503980587 email:klub@kksw.org. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Fromularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin (pdf)

20 Luty 2015

Informujemy, że dnia 15 marca 2015 r. w siedzibie Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych przy ul. Sikorskiego 1 w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się sprawozdawczo - wyborcze Walne Zgromadzenie Członków KKSW. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

20 Grudzień 2014

PIERWSZY ROK ZA NAMI!

Zakończył się pierwszy rok działalności Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Czas letni obfitował w wielość atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Wydarzenia te miały na celu promocję turystyki wodnej w naszym mieście i regionie.

27 kwietnia członkowie KKSW zbierali odpady z kanału Starej Warty oraz rzeki Warty. Impreza odbyła się w ramach Światowego Dnia Ziemi i miała na celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Udział w niej wzięli członkowie KKSW oraz zaprzyjaźnione drużyny harcerskie: 16. Drużyna Harcerska "Czarne Stopy" oraz 13. DH "Omega", których drużynowym jest Konrad Musielak. Dnia 10 maja 2014 r. na stawiku przy amfiteatrze w Kostrzynie nad Odrą odbyły się zawody Speedway Łoter. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zawodników dopingowała licznie zgromadzona publiczność. W okresie wakacji w każdą sobotę odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Wakacje w kajaku 2014”. W projekcie uczestniczyła spora grupa młodych kostrzynian. 17 sierpnia odbył się „Kostrzyński Maraton Kajakowy” pod patronatem Burmistrza Miasta Kostrzyna nad Odrą – długodystansowy wyścig kajakowy ze Świerkocina z metą w Kostrzynie nad Odrą. W zawodach wzięło udział 43 zawodników, Zawody dofinansowane były z Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą. Przez cały sezon, dla członków KKSW, organizowane były różne akcje związane ze sportami wodnymi.

Na rok 2015 zaplanowano organizację wielu wydarzeń promujących uprawianie sportów wodnych: 19 kwietnia w ramach Światowego Dnia Ziemi – Sprzątanie Świata – będziemy sprzątać kanał Postomski pływając w kajakach. Na początku maja powtórka tegorocznej imprezy – Speedway Łoter oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży. Impreza odbędzie się na stawiku obok KCK. W okresie letnim będą organizowane spływy kajakowe rzeką Myślą dla około 40 osób. Spływy odbędą się w 2 terminach: 16 maja (sobota) oraz 20 czerwca (sobota). 16 sierpnia, podobnie jak w mijającym roku,będzie miał miejsce Kostrzyński Maraton Kajakowy pod patronatem Burmistrza Miasta Kostrzyna nad Odrą. Planowana jest również 4 ­ dniowa wyprawa kajakowa dla członków KKSW na rzece Obrze,a także jedno i dwu – dniowe spływy kajakowe dla członków KKSW po okolicznych rzekach.

Zarząd oraz członkowie Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych pragną złożyć serdeczne podziekownia za wspieranie naszej działalności Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Urzędowi Miasta Kostrzyna nad Odrą, Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, firmie Fistal sp. z o.o., firmie Romański Partner, drużynom WOPR, Kostrzyńskiemu Centrum Kultury, Muzeum Twierdzy Kostrzyn, Pani Barbarze Sienkiewicz, Januszowi Mazurkowi, Drużynom Harcerskim: "Czarne Stopy" i ”Omega", Członkom Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych oraz innym osobom zaangażowanym w realizację wspólnych celów w szczególności promocji turystyki wodnej..

 

 

7 Listopad 2014

Zarząd Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych dziękuje Zarządowi Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. za udzielone wsparcie finansowe. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany do organizacji imprez turystycznych dla lokalnej społeczności oraz promocji turystyki wodnej w Kostrzynie nad Odrą i okolicach.

 

1 Wrzesień 2014

ZAKOŃCZENIE AKCJI „WAKACJE W KAJAKU”

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych przy wsparciu MOSiR w Kostrzynie nad Odrą zorganizował podczas wakacji akcję skierowaną do najmłodszych mieszkańców miasta pod hasłem „Wakacje w kajaku”. Celem naszych cotygodniowych spotkań było przybliżenie dzieciom i młodzieży turystyki kajakowej jako formy spędzania czasu wolnego. Uczestnicy "Wakacji w kajaku" mieli możliwość zapoznania się z technikami kajakarskimi, a także zasadami bezpiecznego zachowania się na wodzie. Zajęcia odbywały się w niemal każdą sobotę wakacji na stawiku przy KCK oraz na basenie miejskim. Akcja naszego stowarzyszenia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła wysoka frekwencja na zajęciach. Pływanie kajakami dostarczyło dzieciom i młodzieży mnóstwo zabawy i radości, a także pozwalało ciekawie spędzić czas, szczególnie tym, którzy spędzali lato w mieście. Uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy. Serdecznie zapraszamy !

 

20 Sierpień 2014

KOSTRZYŃSKI MARATON KAJAKOWY

Dnia 17 sierpnia 2014 r. odbył się Maraton Kajakowy zorganizowany przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedsięwzięcie pod patronatem Burmistrza Miasta dofinansował kostrzyński Urząd Miasta. Trasa zawodów obejmowała odcinek od Świerkocina do Kostrzyna- 26 km po rzece Warcie.

Pełna relacja z imprezy

 

10 Lipiec 2014

 

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza na imprezę pod nazwą Kostrzyński Maraton Kajakowy pod patronatem Burmistrza Miasta Kostrzyna nad Odrą. Impreza ma na celu promocję, uatrakcyjnienie i rozwój turystyki kajakowej w województwie lubuskim. Popularyzację aktywnego wypoczynku poprzez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką. Kostrzyński Maraton Kajakowy to długodystansowy wyścig kajakowy dla amatorów, który odbędzie się 17 sierpnia 2014 r. (niedziela) na rzece Warcie. Początek wyścigu w Świerkocinie przy moście o godz. 11:00, zakończenie w Kostrzynie nad Odrą. Długość trasy 26 km. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, także dla płynących rekreacyjnie. Wyścig rozegrany zostanie w kategoriach kajaków 1 –os. i 2 – os. Uczestnicy mogą startować we własnych kajakach. Dla uczestników nie posiadających własnego sprzętu organizator bezpłatnie zapewnia kajaki, kamizelki i wiosła, ilość ich jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja uczestników odbywa się na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, dostępnego poniżej. Szczegóły znajdują się w regulaminie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Fromularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin (pdf)

 

14 Czerwiec 2014

 

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych przy wsparciu MOSiR w Kostrzynie nad Odrą oraz WOPR zaprasza do spędzenia wakacji w kajaku. Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży turystyki kajakowej jako formy spędzania czasu wolnego. Uczestnicy "Wakacji w kajaku" będą mieli możliwość zapoznania się z technikami kajakarskimi, a także zasadami bezpiecznego zachowania się na wodzie. Udział w zajęciach dostarczy mnóstwo zabawy, przy okazji pozwoli poznać walory przyrodnicze okolic Kostrzyna nad Odrą. Szczegóły znajdują się w regulaminie, który jest dostępny poniżej lub w siedzibie KKSW na przystani wodnej przy ul. Sikorskiego 1 w Kostrzynie nad Odrą.

Fromularz zgłoszeniowy (pdf)

Regulamin (pdf)

 

10 Czerwiec 2014

Kostrzyński Klub Sportów Wodnych zaprasza na spotkanie z kolegą Dominikiem Dobrowolskim w ramach Recykling Rejsu - Rejsu Wolności. To już czwarta wyprawa kajakiem, której celem jest zachęcanie do troski o rzeki i ochrona ich przed zaśmiecaniem. Tegoroczna wyprawa objęta jest patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i prowadzi do Berlina (1000 km szlakiem: Wisła, Brda, Kanał Bydgoski, Noteć, Warta, Odra, Kanał Hawela-Odra, Beetsee) i jest włączona w obchody 25-lecia wolnych wyborów. Spotkanie odbędzie się 7 lipca 2014 r. na przystani wodnej MOSiR w godzinach popołudniowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej gdzie znajdują się szczegóły akcji oraz plan wyprawy www.recykling-rejs.pl

 

 

10 Maj 2014

10 maja odbyły się Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Kostrzyna na stawiku miejskim. Zapraszamy do zapoznania się z relacją w linku poniżej

Speedway Water 2014

Na długi weekend majowy odbył się z kolei spływ kajakowy po rzece Pliszka, zapraszamy do przeczytania relacji.

Pliszka 2014

 

30 Kwiecień 2014

Dnia 27 kwietnia br. Kostrzyński Klub Sportów Wodnych oraz MOSiR w Kostrzynie nad Odrą zorganizowali akcję zbierania śmieci w ramach Światowego Dnia Ziemi. W wydarzeniu tym udział wzięli członkowie KKSW, zaprzyjaźnione drużyny harcerskie: 16. Drużyna Harcerska "Czarne Stopy" oraz 13. DH "Omega", których Drużynowym jest Konrad Musielak oraz kilku członków grupy WOPR, za pomoc w realizacji zadania serdecznie dziękujemy. Akcja była wsparta przez Urząd Miasta w Kostrzynie nad Odrą, który przekazał worki na śmieci, rękawice oraz zabezpieczył odpady po ich zebraniu, dziękujemy za wsparcie. Udział w imprezie wzięło 17 uczestników. Udało się zebrać kilka worków odpadów ale przede wszystkim chodziło o to aby miło spędzić czas w kajaku. Mamy nadzieję, że tym sposobem uda się nam zachęcić do korzystania z walorów naszych okolic czyli akweny, na których można uprawiać turystykę wodną m.in. kajakarstwo.

Sprzątanie Świata było naszą pierwszą zorganizowaną imprezą, jednocześnie zapraszamy do udziału w speedway łoter, który odbędzie się na stawiku przy KCK w Kostrzynie nad Odrą,10 maja br., gdzie będzie się odbywał Piknik Europejski. Chętnych zapraszamy do zabawy, kontakt: klub@kksw.org lub pod numerem tel. 609 765 610.

 

22 Kwiecień 2014

W dniach 9 i 10 maja 2014 r. w amfiteatrze i okolicach odbędzie się Piknik Europejski. Jedną z atrakcji będą zawody speedway kajakowy, na który Kostrzyński Klub Sportów Wodnych wraz z MOSiR w Kostrzynie nad Odrą serdecznie zapraszają. Zawody rozpoczną się 10 maja (sobota) o godz. 17:00, wcześniej będzie możliwość popływania kajakami. Zawody w całości potraktowane są jako zabawa, mają na celu promocję kajakarstwa jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Cała impreza będzie zabezpieczona przez ratowników WOPR. Osoby chętne do wzięcia udziału w zawodach serdecznie zapraszamy, kontakt tel.: 609 765 610, email:klub@kksw.org . Szczegółowy regulamin znajduje się poniżej.

Regulamin

Program

 

7 Kwiecień 2014

Światowy Dzień Ziemi, w Polsce obchodzony 22 kwietnia, to akcja prowadzona corocznie, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Na obchody składa się wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Kostrzyński Klub Sportów Wodnych wraz z MOSiR w Kostrzynie nad Odrą przy wsparciu Urzędu Miasta Kostrzyn nad Odrą wezmą udział w tej istotnej dla nas wszystkich akcji. Zadanie polegało będzie na wyzbieraniu śmieci, na odcinku od Dąbroszyna do Kostrzyna nad Odrą, ze Starej Warty (kanał Maszówek), kanału Warnickiego oraz fragmentu rzeki Warty. Członkowie KKSW w kajakach przepłyną ww. odcinek i pozbierają pozostawione w wodzie odpady. Impreza rozpocznie się 27 kwietnia 2014 r. (niedziela) o godz. 9:00, będzie zakończona grillem. Osoby chętne do wzięcia udziału w tej ważnej dla naszego środowiska akcji, jednocześnie chętne miło spędzić czas w kajaku, serdecznie zapraszamy. Kontakt tel.: 609 765 610 email:klub@kksw.org. Udział w spływie jest bezpłatny, wszyscy uczestnicy będą ubezpieczeni.

Mapka poglądowa

 

5 Kwiecień 2014

Dnia 5 kwietnia 2014 r. zostało przyjętych kolejnych 3 członków w poczet Kotrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Serdecznie gratulujemy.

 

20 Marzec 2014

W dniu 16.03.2014r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Obrady otworzył prezes Jacek Juskowiak i przedstawił porządek obrad. Przewodniczący posiedzenia na podstawie listy obecności stwierdził kworum - do ważnościuchwał Walnego Zgromadzenia Członków wymagana jest obecność co najmniej połowy składu. Na dzień 16.03.2014r. Kostrzyński Klub Sportów Wodnych liczy 38 członków. Pan Jacek Juskowiak - prezes Zarządu, odczytał treść sprawozdania merytorycznego. Kolejnym punktem obrad, było przedstawienie sprawozdania finansowego przez panią Justynę Marczak- wiceprezesa Zarządu. Następnie Pan Paweł Malicki - przewodniczący komisji rewizyjnej, odczytał treść sprawozdania z działalności komisji rewizyjnej. Ostatnim punktem obrad było zaprezentowanie przybyłym treści uchwały przyjmującej zasady rachunkowości klubu. Wszystkie sprawozdania i proponowane uchwały zostały jednogłośnie zatwierdzone.

Wszystkich członków KKSW oraz zainteresowanych rekreacją zapraszamy na cotygodniowe spotkania w soboty o godz. 11 w siedzibie klubu przy ul. Siorskiego 1. Przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie możliwość popływania kajakami i grillowania.

2 Marzec 2014

Dnia 2 marca odbył się pierwszy w tym roku spływ kajakowy z udziałem członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Pogoda dopisała w 100 procentach. Ze względu na krótki czas przygotowawczy, bo decyzja o spływie została podjęta zaledwie kilka dni wcześniej, udział w spływiewzięły 4 osoby. Płynęliśmy rzeką Myślą od Więcławia do Dargomyśla. Myśla jest najciekawszą rzeką w naszej najbliższej okolicy nadającą się na spływ kajakowy, można wybierać się na spływ bez uprzedniego rozpoznania stanu wysokości wody czy ilości uciążliwych przeszkód do pokonania. Dzięki działalności naszego kolegi z Gudzisza, który regularnie organizuje spływy kajakowe po tej rzece, przy okazji monitoruje stan uciążliwości trasy, jest tak sympatycznie. Rzeka nadaje się na spływy praktycznie o każdej porze roku. Będziemy częściej tam pływali. Do następnego spotkania na wodzie. Jednocześnie przypominam członkom KKSW, że w każdą sobotę około godziny 11 pływamy kajakami po Warcie w celu poprawienia kondycji zdrowotnej.

26 Luty 2014

Dnia 26 lutego 2014r. zostało przyjętych kolejnych 4 członków w nasze szeregi.

19 Luty 2014

Informujemy, że dnia 16 marca 2014r. odbędzie się sprawozdawcze Walne Zgromadzenie Członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

12 Luty 2014

Dnia 12 lutego uchwałą nr 2/2014 powiększyła sie liczba członków Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych o 4 osoby. Przypominam, że spotykamy sie regularnie we środy o godz. 17:00 na przystani MOSiR. Osoby zainteresowane nasza działalnością serdecznie zapraszam. Przybycie nie zobowiązuje do członkowstwa.

15 Styczeń 2014

Dnia 15 stycznia 2014 r. w siedzibie Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych odbyło się pierwsze spotkanie Zarządu w tym roku. Mimo, że to okres zimowy, chociaż za oknem bardziej jesiennie, pojawiło się 5 kandydatów na członków KKSW. Złożyli wypełnione deklaracje członkowskie i uchwałą z dnia 15 stycznia 2014 r. zostali przyjęci w poczet członków KKSW. Serdecznie witamy! Tym samym liczba ta wzrosła do 28. Przyda się każda para rąk (razem z głową) ponieważ mamy poważne plany w roku 2014, aby promować kajakarstwo w Kostrzynie nad Odrą. Przy okazji należy wspomnieć, że KKSW nie jest klubem kajakowym, lecz klubem sportów wodnych i w niedalekiej przyszłości rozwiniemy skrzydła na kolejne dziedziny. Zorganizujemy imprezy i szkolenia dla mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Nie chcemy robić wszystkiego w jednym czasie, zwłaszcza, że jesteśmy młodą organizacją i zbieramy doświadczenie. Zależy nam aby jakość proponowanych przez nas imprez, czy zajęć sportowych była na najwyższym poziomie.

5 Styczeń 2014

17 stycznia (piątek) zapraszamy na imprezę integracyjną na przystani, w siedzibie klubu! Przewidujemy ognisko, luźne rozmowy na temat naszego stowarzyszenia i wiele wiecej! Start godzina 18.00.

1 Styczeń 2014

Przypominam, że spotykamy się na zebraniach, w każdą środę godzina 17 w Klubie. Mile widziane nowe osoby chcące zasięgnąć więcej informacji o nas.