Zdjęcia z wypraw i imprez

KOSTRZYŃSKI MARATON KAJAKOWY 2014

Dnia 17 sierpnia 2014 r. odbył się Maraton Kajakowy zorganizowany przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedsięwzięcie pod patronatem Burmistrza Miasta dofinansował kostrzyński Urząd Miasta. Trasa zawodów obejmowała odcinek od Świerkocina do Kostrzyna- 26 km po rzece Warcie. Celem organizacji maratonu była promocja kajakarstwa, popularyzacja aktywnego wypoczynku poprzez łączenie sportowej rywalizacji z rekreacją i turystyką oraz promowanie miejscowych szlaków wodnych. Akcja naszego stowarzyszenia cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła blisko 50 uczestników. Zawodnicy spotkali się w niedzielny poranek przy kostrzyńskiej przystani, gdzie zawody otworzył dyrektor MOSiR - pan Zygmunt Mendelski oraz prezes stowarzyszenia KKSW-
Jacek Juskowiak. Następnie udaliśmy się autokarem na miejsce startu- do przystani w Świebodzinie. O godzinie 11 43 kajakarzy rozpoczęło rywalizację. Zawody odbywały się w niekorzystnych warunkach atmosferycznych- silnie wiejący przeciwny wiatr i chłód utrudniały wiosłowanie, dlatego tym większa była satysfakcja z ukończonego dystansu. Cały wyścig zabezpieczały dwie łodzie ratunkowe kostrzyńskiego WOPRU. Chwilę przed 14 pojawiła się łódź prowadząca wyścig i pierwsi kajakarze zaczęli zbliżać się do mety. Dwaj zawodnicy toczyli pojedynek o zwycięstwo do ostatnich metrów. Ostatecznie pierwszy na metę dotarł Paweł Malicki i to on uzyskując czas 2:57;30 został pierwszym, historycznym zwycięzcą całego maratonu. Mimo trudów i dużego wysiłku prawie wszyscy uczestnicy docierali na metę z uśmiechem na twarzy. Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste wręczenie pucharów najlepszym zawodnikom przez dyrektora MOSiR i prezesa KKSW.

A oto wyniki maratonu:

Kategoria "jedynek"

1. Paweł Malicki - 2:57,31

2. Roland Cyran - 2:58,00

3. Kamil Jankowski - 3:07,00

4. Piotr Jarecki - 3:21,15

5. Krzysztof Borodziuk - 3:42,00

 

Kategoria "dwójki"

1. Eryk Janusz, Paweł Algermihs - 3:05,00

2. Paweł Jarecki, Piotr Pobielski - 3:09,30

3. Waldemar Szulc, Dorota Szulc - 3:15,00

4. Jacek Juskowiak, Monika Kędzia - 3:24,30

5. Rafał Filipowski, Marta Filipowska - 3:28,00

 

Część nieoficjalną rozpoczęło wspólne grillowanie i poczęstunek dla wszystkich uczestników maratonu. Czas upłynął w miłej atmosferze do późnego popołudnia.Zapraszamy za rok !

KKSW oraz MOSiR składają gorące podziękowania dla ratowników kostrzyńskiego WOPR, którzy dbali o zdrowie i życie wszystkich uczestników maratonu, dla Janusza Mazurka, za pomoc w transporcie kajaków na linie startu oraz użyczenie swojego sprzętu, dla pana Pawłowa Romańskiego, członkom KKSW oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji maratonu.Pierwszy Kostrzyński Maraton Kajakowy zakończył się pełnym sukcesem.

Zdjęcia dzieki http://www.mosir-kostrzyn.pl