Zdjęcia z wypraw i imprez

KOSTRZYŃSKI MARATON KAJAKOWY 2016

Rekord trasy(2:28,30) i drugie zwycięstwo Pawła Malickiego w III Kostrzyńskim Maratonie Kajakowym o "Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą". 17 września odbyła się już III edycja Kostrzyńskiego Maratonu Kajakowego. Listy startowe zapełniły się błyskawicznie i niestety nie wszyscy chętni mogli wystartować, gdyż ze względów bezpieczeństwa ilość miejsc była ograniczona. Zwodnicy wystartowali ze Świerkocina a rywalizację zakończyli na Ośrodku rekreacyjnym "Delfin" kostrzyńskiego MOSiRu pokonując trasę liczącą około 26 km a klasyfikację prowadzono w kategorii "jedynek" oraz "dwójek". Tym razem pogoda oszczędziła startujących i zdecydowanie sprzyjała kajakarzom, dzięki temu padły naprawdę imponujące wyniki i ciężko będzie w przyszłym roku poprawić te rezultaty. Rekord trasy w jedynkach został poprawiony przez Pawła Malickiego o blisko 23 minuty a w dwójkach o około 45 minut przez Wojciecha i Błażeja Chrząszcz. Ponad to tegoroczny maraton można już zaliczyć do międzynarodowych gdyż gościliśmy przyjaciół z Niemiec - Martina i Karin Bethin, którzy popłynęli w dwuosobowej osadzie.

Od godzin rannych uczestnicy gromadzili się na Delfinie potwierdzając swój start, o 10.15 prezes KKSW Jacek Juskowiak powitał wszystkich uczestników i gości oraz przekazał zawodnikom najważniejsze informacje dotyczące samego startu jak i bezpieczeństwa na wodzie. Następnie zawodnicy zostali przetransportowani na linię startu specjalnie zamówionym autokarem.
Głównym inicjatorem i organizatorem był Kostrzyński Klub Sportów Wodnych, który przy ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz pomocy kostrzyńskiego WOPR i wsparciu finansowemu Miasta Kostrzyn nad Odrą zorganizował po raz kolejny naprawdę fantastyczną imprezę. Miała ona nie tylko charakter sportowy ale także rekreacyjny. Około godziny 11.10 wszyscy uczestnicy byli już przygotowani: kajaki zostały zwodowane, kamizeli ratunkowe ubrane a zawodnicy z wiosłami w ręku gotowi do wyścigu. O godzinie 11.15 sędzia dał sygnał do startu i 47 kajakarzy w 27 kajakach rozpoczęło rywalizację. Cały wyścig zabezpieczała łódź kostrzyńskiego WOPRU. Około 13.45 pierwsi kajakarze zaczęli zbliżać się do mety, a rywalizacja była naprawdę bardzo zacięta i wyrównana. Do mety niemal równocześnie zbliżały się 3 kajaki(dwie jedynki i jedna dwójka). Dosłownie na ostatnich metrach o kilka sekund na mecie lepszy okazał się Paweł Malicki pokonując Piotra Skrzypnika. Jako pierwsza na mecie wśród pań na wysokiej 10 pozycji w klasyfikacji ogólnej ze znakomitym czasem zameldowała się Marta Chrząszcz(2:47,30)

Oficjalnej dekoracji najlepszych w poszczególnych kategoriach dokonali zastępca burmistrza Zbigniew Biedulski oraz Jacek Juskowiak, pierwsze trójki nagrodzono pamiątkowymi medalami i pucharami a dla wszystkich startujących przygotowano okolicznościowe medale, fundatorem nagród był kostrzyński MOSiR.
Po dekoracji wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym stole do grilla wzmacniając się po wyczerpującej walce.
Maraton Kajakowy
Wyniki:

Kategoria "jedynek"

Paweł Malicki - 2:28,30
Piotr Skrzypnik – 2:28,40
Roland Cyran - 2:31,30
Krzysztof Skrzypnik – 2:36,50
Krzysztof Kleczkowski – 2:40,53
Marta Chrząszcz – 2:47.30

Kategoria "dwójki"
Błażej Chrząszcz, Wojciech Chrząszcz – 2:28,38
Dorota Szulc, Waldemar Szulc – 2:37,24
Emila Lachowska, Paweł Lachowski – 2:44,17
Mariusz Kościelski, Jakub Kościelski – 2:46,32
Klaudia Nalepka, Marek Skrzypnik - 2:49,30
Ryszard Karpicki, Sławomir Pędziński – 2:51,40

KKSW oraz MOSiR składają gorące podziękowania dla ratowników kostrzyńskiego WOPR, którzy profesjonalnie obsłużyli imprezę dbając o zdrowie i życie wszystkich uczestników maratonu, dla Janusza Mazurka organizującego spływy kajakowe(www.kajakimysla.pl) za pomoc w transporcie kajaków na linie startu oraz użyczenie swojego sprzętu, członkom KKSW oraz wszystkim którzy pomogli w organizacji maratonu a szczególnie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w imprezie.