Zdjęcia z wypraw i imprez

Puszczykowo - Kostrzyn nad Odrą 2015 - relacja

 

W dniach od 27 kwietnia do 1 maja br odbyła się wyprawa kajakowa zorganizowana przez Kostrzyński Klub Sportów Wodnych na rzece Warta od miejscowości Puszczykowo do Kostrzyna nad Odrą, trasa spływu wynosiła 260 km.

Warta w górnym odcinku wygląda zupełnie inaczej niż w naszych okolicach jest węższa, częściej meandrująca z pięknymi krajobrazami. Pomimo wielu przeciwności pogodowych, 6-cio osobowa grupa dopłynęła do samego końca w niezmienionym składzie. Podczas spływu pogoda była bardzo urozmaicona, silny wiatr praktycznie przez cały czas wiejący w twarz, deszcze, chłód, czasami pojawiało się słońce. Przez kilka dni spływu nie widzieliśmy ani jednego kajakarza na wodzie! Mijaliśmy zaledwie kilka łodzi motorowych oraz zdecydowanie więcej wędkarzy na brzegu. Wniosek jest taki, że jednak aktywny wypoczynek na wodzie jest niestety w Polsce rzadkością. Przez te kilka dni mieliśmy możliwość korzystania z wielu przystani wodnych wybudowanych w ostatnich latach na rzece Warta. Widok ten bardzo cieszy i wyglądają one bardzo ładnie, niestety dla kajakarzy są one bardzo niepraktyczne. Największym problemem są wybetonowane nabrzeża, które utrudniają wyjście kajakarza na brzeg. Wyprawa miała na celu promocję turystyki kajakowej jako aktywnej formy wypoczynku nad wodą.

Spływ kajakowy odbył się dzięki współpracy z MOSiR, wsparciu finansowym Urzędu Miasta Kostrzyna nad Odrą.Zarząd Kostrzyńskiego Klubu Sportów Wodnych dziękuje także K-SSSE, firmie BAC oraz ICT za wsparcie finansowe przeznaczone na zakup sprzętu przeznaczonego na promocję turystyki wodnej oraz możliwość rozwijania swoich pasji.